درباره ما

پس از سال ها تحقیق و مطالعه در زمینه روش های صنعتی زیست فناوری، میکروبیولوژی، بهداشت مواد غذایی، دامپزشکی و فرآیند های تولید صنعتی در زمینه فرآورده های خام دامی و مواد غذایی مختلف، در سال 1391 تیم تخصصی شرکت متشکل از تعدادی از اساتید و دانش آموختگان دانشگاه شیراز و دانشگاه آزاد اسلامی کازرون شکل گرفت. هدف اصلی از تشکیل این شرکت استفاده از نتایج تحقیقات علمی در جهت تولید محصولات با کیفیت و در نهایت رفع نیازهای جامعه است.
با توجه به تخصص های موجود ایده های مختلفی در زمینه دامپزشکی، صنایع غذایی، کشاورزی و محیط زیست شکل گرفت. در ابتدا شرکت در مرکز رشد زیست فناوری دانشگاه علوم پزشکی شیراز شروع به فعالیت نمود. بعد از گذشت دو سال شرکت موفق به تأسیس کارخانه خود در شهرک بزرگ صنعتی شیراز شد.
محصولات اولیه شرکت شامل مکمل های پروبیوتیک مورد استفاده در صنایع غذایی و دامپزشکی بود که با نام های تجاری باسیلاکت، پارسی لاکت و نیکولاکت به بازار عرضه شد. این محصولات حاوی باکتری های پروبیوتیک مختلف از جنس باسیلوس و لاکتوباسیلوس بودند.

محصولات ما

مکمل غذایی انسان:

در حال حاضر مکمل سین بیوتیک پارسی لاکت به عنوان مکمل غذایی جهت مصرف مستقیم انسانی تولید شده است.

مکمل های غذایی جهت دام، طیور و آبزیان:

یکی از اهداف شرکت کمک به تولید مواد خام غذایی با منشاء دامی با کیفیت و عاری از ترکیبات مضر می باشد.در حال حاضر دسته زیادی از مکمل های پروبیوتیک با نام تجاری پارسی لاکت به عنوان محصولات تخصصی برای انواع دام ها، طیور، آبزیان، پرندگان زینتی، حیوانات خانگی و اسب تهیه و در بازار رقابتی عرضه گردیده است.

پارسی لاکت:

مکمل های پارسی لاکت حاوی باکتری های پروبیوتیک جنس باسیلوس هستند که یکی از خواص مهم آنها توانایی تولید اسپور است که می تواند باعث افزایش مقاومت حرارتی در شرایط پخت یا گرمادهی محصولات نهایی می شود. اولین محصول پارسی لاکت حاوی باکتری باسیلوس کواگولانس با غلظت CFU/g 1011 می باشد. این باکتری منحصر به فرد علاوه بر تشکیل اسپور باکتریایی، به عنوان یک پروبیوتیک تولید کننده اسید لاکتیک خواص مهمی نظیر مقاومت بسیار بالا در شرایط مختلف از قبیل دما، فشار، نیروی برش و... دارد. به همین دلیل به عنوان یک میکروارگانیسم مناسب جهت استفاده در محصولاتی چون نان، بیسکویت، شکلات، نوشیدنی، بستنی، گز، مسقطی، ترافل و محصولات مشابه می باشد.

امکانات شرکت:

به دلیل حساسیت های خاص تولید پروبیوتیک ها، شرکت دارای یک سایت تخصصی اتاق تمیز (clean room) واقع در شهرک بزرگ صنعتی شیراز می باشد. اتاق تمیز تمام الزامات برای یک تولید با کیفیت بسیار بالا از لحاظ عدم وجود آلودگی ها را فراهم می کند تا بتوان یک محصول با کیفیت مناسب بر طبق استاندارهای موجود تولید کرد. علاوه بر این شرکت دارای آزمایشگاه های تخصصی در زمینه میکروبیولوژی و شناسایی باکتری ها می باشد که تحت نظر متخصصین توانمندی اداره می شود.

واحد تحقیق و توسعه:

در این بخش با توجه به سیاست گزاری های شرکت و پروژه های مطرح شده از سوی سازمان های مختلف تحقیقات پایه ای صورت می گیرد. در حال حاضر پروژه های زیر در دست اقدام می باشد:
1- تولید مخمر ساکارومایسس بولاردی میکروکپسوله شده برای صنایع دامی و غذایی
2- تولید استارترهای خمیر ترش برای صنعت نان
3- تولید باکتری های ضد کپک برای افزایش ماندگاری مواد غذایی مختلف
4- فرموله کردن انواع مواد غذایی از قبیل نوشیدنی های فرآسودمند و ژله های رژیمی پروبیوتیک
5- بررسی کلینیکال پروبیوتیک ها در درمان بیماری های مختلف با همکاری دانشگاه های کشور

اهداف ما:

تولید ماده اولیه و محصولات نهایی بیولوژیک و پروبیوتیک با کیفیت بالا و قیمت اقتصادی از اهداف اصلی ما است.هدف نهایی ما افزایش سلامت جامعه با تولید مواد اولیه غذایی سالم و فرآورده های غذایی با کیفیت است.
بطور همزمان بررسی اثرات ترکیبات پروبیوتیک و محصولات تولیدی شرکت بر عملکرد های مختلف سلامت بطور مداوم در حال انجام است.

نگاه به آینده:

شرکت فرآورده های زیستی پردیس رشد مهرگان با توجه به رسالت علمی و اخلاقی خود از تمامی شرکت ها ی صنایع غذایی، دارویی و همچنین محققین و دانشجویانی که دارای ایده و طرح های کاربردی باشند استقبال کرده و زمینه همکاری را فراهم می کند. انتظار می رود با روند آشنایی جامعه با فواید پروبیوتیک ها در آینده نزدیک استقبال به این محصولات سلامت بخش افزایش یابد.

تیم ما

دکتر سید اصغر دهقان

مدیر عامل

متخصص مامایی و تولید مثل دام
عضو هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کازرون
از سال 1391 با تشکیل و مدیریت شرکت دانش بنیان محصولات مختلف باسیلاکت، پارسی لاکت و نیکولاکت را تولید و تجاری سازی نموده اند.
برنامه تولید محصولات جدید دارویی و غذایی را پیگیری می کنند.

دکتر سید شهرام شکرفروش

دکترای کنترل کیفی و بهداشت مواد غذایی
متخصص میکروبیولوژی مواد غذایی
استاد تمام دانشگاه شیراز
از سرشناس ترین متخصصین میکروبیولوژی مواد غذایی هستند که سالیان دراز با صنعت مواد غذایی آشنایی کامل دارند.

دکتر محمد هادی اسکندری

دکترای کنترل کیفی و بهداشت مواد غذایی
متخصص بیوتکنولوژی میکروبی
دانشیار دانشگاه شیراز
پس از سالها آموزش و ممارست در یافتن فرایند های نوین و صنعتی تولید باکتری های پروبیوتیک موفق به پیاده سازی روشی در جهت تولید صنعتی باکتری ها شدند.

دکتر مهرداد نیاکوثری

دکترای شیمی
متخصص فرایند های نوین تولید
استاد تمام دانشگاه شیراز
با همکاری در تولید مواد اولیه پروبیوتیک و بهینه سازی روش های تولید آنها راه را برای بقیه همکاران هموار نمودند. بررسی خواص آنتی اکسیدانی ترکیبات و اسانس های گیاهی و یافتن راههای نوین در خشک کردن بهینه اسانس ها را پیگیری می کنند.