شرکت فرآورده های زیستی پردیس رشد مهرگان

شرکت دانش بنیان فرآورده های زیستی پردیس رشد مهرگان پس از سال ها تحقیق و مطالعه در زمینه روش های صنعتی زیست فناوری، میکروبیولوژی و بهداشت مواد غذایی، در سال ۱۳۹۱ توسط تعدادی از اساتید و دانش آموختگان دانشگاه شیراز و دانشگاه آزاد اسلامی واحد کازرون به عنوان اولین شرکت تولید کننده صنعتی میکروارگانیسم های پروبیوتیک در جنوب کشور شکل گرفت.

10
سال سابقه تولید
30
محصول مختلف

هدف اصلی از تشکیل این شرکت استفاده از نتایج تحقیقات علمی در جهت تولید محصولات با کیفیت و در نهایت رفع نیازهای جامعه است. با توجه به تخصص های موجود ایده های مختلفی در زمینه دامپزشکی، صنایع غذایی، کشاورزی و محیط زیست شکل گرفت. در ابتدا شرکت در مرکز رشد زیست فناوری دانشگاه علوم پزشکی شیراز شروع به فعالیت نمود و بعد از گذشت دو سال شرکت موفق به تأسیس کارخانه خود در شهرک بزرگ صنعتی شیراز شد.

برندهای ما

این شرکت با بهره گیری از تجهیزات پیشرفته تولید، راه اندازی آزمایشگاه های تخصصی، کنترل کیفیت مطابق با استانداردهای بین المللی و سرمایه گذاری عظیم در راستای افزایش حجم تولید صنعتی، به تولید محصولات متعددی اقدام نموده است. ثمره فعالیت و تلاش مداوم واحد تحقیق و توسعه بر بستر ساختار صنعتی، توانمندی شرکت فرآورده های زیستی پردیس رشد مهرگان در تامین نیاز پروبیوتیک کل کشور بوده است. در این مسير پردیس رشدمهرگان تمامی مجوزهای لازم برای ارائه خدمات در زمینه تولید محصولات پروبیوتیک را از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، صنعت، معدن و تجارت و نیز سازمان غذا و دارو کسب نموده است.

هدف ما

تولید ماده اولیه و محصولات نهایی بیولوژیک و پروبیوتیک با کیفیت بالا و قیمت اقتصادی از اهداف اصلی ما است.هدف نهایی ما افزایش سلامت جامعه با تولید مواد اولیه غذایی سالم و فرآورده های غذایی با کیفیت است.

امکانات ما

همکاری در تولید

به دلیل حساسیت های خاص تولید پروبیوتیک ها، شرکت دارای یک سایت تخصصی اتاق تمیز (clean room) واقع در شهرک بزرگ صنعتی شیراز می باشد. اتاق تمیز تمام الزامات برای یک تولید با کیفیت بسیار بالا از لحاظ عدم وجود آلودگی ها را فراهم می کند تا بتوان یک محصول با کیفیت مناسب بر طبق استاندارهای موجود تولید کرد. علاوه بر این شرکت دارای آزمایشگاه های تخصصی در زمینه میکروبیولوژی و شناسایی باکتری ها می باشد که تحت نظر متخصصین توانمندی اداره می شود.

مشاوره علمی

در این بخش با توجه به سیاست گزاری های شرکت و پروژه های مطرح شده از سوی سازمان های مختلف تحقیقات پایه ای صورت می گیرد.

  • همکاری علمی با شرکت های مواد غذایی ودارویی در فرموله کردن انواع مواد غذایی فرآسودمند و مکمل ها
  • بررسی کلینیکال پروبیوتیک ها در درمان بیماری های مختلف با همکاری دانشگاه های کشور

تیم ما

متخصص مامایی و تولید مثل دام

عضو هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کازرون

از سال ۱۳۹۱ با تشکیل و مدیریت شرکت دانش بنیان در تولید وتجاری سازی محصولات جدید دارویی و غذایی فعالیت می کنند.

دکترای کنترل کیفی و بهداشت مواد غذایی

استاد تمام دانشگاه شیراز، متخصص میکروبیولوژی مواد غذایی

از سرشناس ترین متخصصین میکروبیولوژی مواد غذایی هستند که سالیان دراز با صنعت مواد غذایی آشنایی کامل دارند

دکترای کنترل کیفی و بهداشت مواد غذایی

استاد تمام دانشگاه شیراز، متخصص بیوتکنولوژی میکروبی

پس از سالها آموزش و ممارست در یافتن فرایند های نوین و صنعتی تولید باکتری های پروبیوتیک موفق به پیاده سازی روشی در جهت تولید صنعتی باکتری ها شدند.

دکترای شیمی

استاد تمام دانشگاه شیراز، متخصص فرایند های نوین تولید

همکاری در تولید مواد اولیه پروبیوتیک و بهینه سازی روش های تولید صنعتی